22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W naszej szkole również świętowaliśmy z tej okazji. Chętne osoby założyły tego dnia zielony strój oraz mogły wpisać swoje życzenia dla naszej planety na specjalnie do tego przygotowanej tablicy.

Uczniowie lubiący łamigłówki mogli wykazać się swoją wiedzą rozwiązując eko - krzyżówki, za których poprawne uzupełnienie były do zdobycia drobne upominki. Odbyły się też lekcje poświęcone ochronie środowiska przyrodniczego i promowaniu postaw ekologicznych. Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych zorganizowali także konkurs na model Eko - Ziemi. Laureaci w składzie: Laura Szymula z 5c - I miejsce; Karol Iwaszko z 6b - II miejsce oraz Dagmara Bosak z 7b - III miejsce, otrzymali z rąk Pana Dyrektora dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do dbania o naszą planetę przez cały rok!