Wiwat 3 Maja !!! 29.05.2024r. uczniowie klas: 4a, 4b, 5a, 5b, 6a, 2a i 3a - Mała Kapela oraz oddziału przedszkolnego zaprezentowali montaż słowno-muzyczny poświęcony 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przybliżyli okoliczności powstania ustawy zasadniczej, widownia poznała postaci odpowiedzialne za powstanie pierwszej w Europie konstytucji. Okazało się, że patriotyzm to nie tylko flagi i kotyliony ale też codzienna dbałość o bliskich i otoczenie.

Utwory muzyczne śpiewane przez młodych artystów wzruszały z każdą chwilą bardziej i przypomniały podniosłą atmosferę tamtych chwil. Układ choreograficzny z flagami zachwycił publiczność i okazał się być przejmującym środkiem artystycznego wyrazu. Zwieńczeniem szkolnego świętowania była wspólna fotografia artystów z publicznością. Uczniów przygotowali: pani Beata Balicka, pani Elżbieta Mila – Suska, pani Magdalena Niećko, pani Katarzyna Kocot, pani Anna Kosmala i pan Tomasz Szajewski.