Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszej biblioteka odbyła się akcja czytelnicza skierowana do najmłodszych uczniów pt. "Spotkanie z książką".
Starsi uczniowie z Klubu Przyjaciół Biblioteki: zaprezentowały w głośnym czytaniu z podziałem na role dwa opowiadania z książki Asy Lind "Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia", natomiast Maksym przeczytał bajkę w języku ukraińskim.
Po czytaniu odbyła się rozmowa na temat tekstu, a na zakończanie prezentacja książeczek z dużymi literami przeznaczonymi dla początkujących czytelników.
Akcja, w której starsi uczniowie czytają młodszym najlepiej uświadamia dzieciom, że warto uczyć się czytać, ćwiczyć tę umiejętność, by tak pięknie czytać jak Emilka, Maja, Natalka, Ala i Maksym.