27 września dzieci z klasy „0 a” wybrały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Lublinie. Ogród przywitał wszystkich malowniczy krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin i panującą wokół ciszą. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do wędrówek alejkami, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami.

Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się rośliny egzotyczne, a zwłaszcza wielkie kaktusy kolumnowe oraz …....oswojone kaczki pływające po stawie. Zerówkowicze mogli z bliska obejrzeć, powąchać i dotknąć wiele ciekawych roślin. Dzięki uprzejmości pani przewodnik, absolwentki naszej szkoły, najmłodsi mieli także okazję zwiedzić Dworek Kościuszków. Na łonie przyrody czas mijał niepostrzeżenie i niestety, trzeba było już wracać do szkoły.