Zgodnie ze zwyczajem uczniowie zwiedzili czytelnię i wypożyczalnię, zapoznali się z regulaminem wypożyczania książek, poznali nowe słowa, pochwalili się swoją wiedzą o książkach i czytaniu. Obejrzeli występ starszych koleżanek z Klubu Przyjaciół Biblioteki, przygotowany specjalnie dla nich.

Po rozmowie na temat poszanowania książek i zalet czytania były zagadki dotyczące bajek i baśni oraz test z regulaminu biblioteki. Pierwszaki zdały go śpiewająco! Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy  złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów mógł wypożyczyć książkę.
Uczniowie otrzymali Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci. Projekt zrealizowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Serdecznie witamy wszystkich pierwszoklasistów w gronie czytelników naszej biblioteki.
Życzymy im, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania.

Zdjęcia wykonała pani Joanna Gołąb