29 kwietnia klasy IVA i VIA wybrały się na wycieczkę do Warszawy, która okazała się prawdziwą podróżą w czasie. Wygodnym autokarem i po nowoczesnych drogach udaliśmy się do Stolicy, aby nagle znaleźć się w XVIII wieku. Przywitały nas Łazienki Królewskie ze wspaniałymi zabytkami oraz zamieszkujące park zwierzęta. W czasie spaceru po Starym Mieście spotkaliśmy pana z przełomu XIX i XX wieku, który zaśpiewał dla nas przy wtórze katarynki (na zdjęciu).

Po całkiem współczesnym i smacznym obiedzie przenieśliśmy się w przyszłość za sprawą wizyty w Centrum Kopernika, gdzie dowiedzieliśmy się, co nas czeka w związku z ociepleniem klimatu oraz mogliśmy wykonywać naukowe eksperymenty. Wieczorem, zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do swoich czasów i rodziców.