27 kwietnia odbył się w naszej szkole Wieczór Jasia i Małgosi będący zwieńczeniem programu profilaktycznego pod nazwą „Program domowych detektywów – Jaś i Małgosia na tropie” realizowanego przez klasę 5b. Celem programu jest opóźnienie wśród młodzieży inicjacji alkoholowej oraz ograniczanie problemów związanych z piciem alkoholu poprzez wzmacnianie rodzinnych, indywidualnych i rówieśniczych czynników chroniących. W spotkaniu wzięli udział uczniowie oraz ich rodzice.

Piątoklasiści przedstawili swoje prezentacje dotyczące m. in. negatywnego wpływu alkoholu na zdrowie oraz kar stosowanych za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Był też czas na zabawę i integrację wśród dzieci i rodziców. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał dyplom za ukończenie programu.