22 kwietnia grupa pięćdziesięciu uczniów składająca się z klas 5a, 5b oraz 6b wraz z opiekunami odbyła wycieczkę do Warszawy. Pierwszym etapem poznawania naszej stolicy było zwiedzanie Łazienek Królewskich, gdzie uczniowie wraz z przewodnikiem wzięli udział w grze terenowej „Wehikuł Czasu”, dzięki której poznali wiele ciekawostek historycznych oraz doskonalili umiejętność orientacji w terenie.

W programie wycieczki nie mogło zabraknąć zwiedzania Starego Miasta. Uczniowie odbyli spacer po Placu Zamkowym, zobaczyli między innymi dziedziniec Zamku Królewskiego, Rynek oraz pomnik Małego Powstańca. Po pysznym obiedzie grupa wzięła udział w seansie w Planetarium pt. „Klimat – gorący temat”, który pozwolił uczniom lepiej zrozumieć przyszłość naszej planety. Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty na eksponatach. Zmęczeni ale pełni wrażeń wszyscy bezpiecznie wrócili do domu.