JULIA FIBA 6B KALINA KOŁODYŃSKA 6B WYRÓŻNIENI KWALIFIKACJĄ DO WYSTAWY w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "ODLOT z KOPERNIKIEM "Młodzieżowego Domu Kultury ”im. M. Kopernika we Wrocławiu.

Mikołaj Kopernik to jedna z najbardziej fascynujących postaci okresu renesansu. Znany głównie jako twórca teorii heliocentrycznej, która dała początek współczesnym poglądom na budowę świata. Twierdzenie Kopernika, że to nie Ziemia stanowi centrum Wszechświata, ale razem z innymi planetami krąży dokoła Słońca, wydaje się dzisiaj oczywiste.

W momencie ogłoszenia był to pogląd bardzo rewolucyjny i wywarł głęboki wpływ na nauki przyrodnicze i filozofię. Postać Mikołaja Kopernika była intrygująca zarówno dla badaczy nauk ścisłych, historyków, jak i artystów…

W tym roku Senat RP przyjął jednogłośnie uchwałę ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Poprzez konkurs mamy okazję do upamiętniania osoby tego najbardziej znanego na świecie astronoma i jego dzieła. Stwórzmy prace inspirowane Kopernikiem i Kosmosem!

jury w składzie:

Joanna Teper - artysta plastyk, profesor wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych

Beata Szynol - artysta plastyk, nauczyciel-instruktor w Powiatowym Centrum Edukacji i Kultury w Oleśnicy

Agnieszka Grzechowiak – nauczyciel plastyk w Młodzieżowym Domu Kultury im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu

Dorota Korzeniewska – nauczyciel ceramiki i rzeźby w Młodzieżowym Domu Kultury im.

Mikołaja Kopernika we Wrocławiu;

po obejrzeniu i wnikliwej ocenie 506 prac plastycznych postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.

Cieszymy się, że prace uczniów naszej szkoły po raz kolejny zostały zauważone i docenione.

Uczniom i Pani GRATULUJEMY!