Model STEAM w edukacji oznacza połączenie pięciu dziedzin, którymi są:

– Science – nauka
– Technology – technologia
E – Engineering – inżynieria
A – Arts – sztuka
M – Mathematics – matematyka

Dzięki edukacji STEAM uczeń staje się wynalazcą, projektantem i chłonie to, nad czym pracuje wspólnie z nauczycielem i kolegami, w bardziej kreatywny sposób.

Nauka polegająca na wielu godzinach spędzonych w szkolnych ławkach, uczeniu się definicji, regułek i dat czy też zabieraniu do domu ogromnej liczby zadań do wykonania po lekcjach to model edukacji, który we współczesnej szkole coraz mniej się sprawdza. Współczesny uczeń potrzebuje coraz bardziej kreatywnego podejścia do tematu. To, co ma mu do zaoferowania nauczyciel, powinno pobudzać jego myślenie, wyobraźnię, ale też zainteresowanie otaczającym go światem i nowymi technologiami, z którymi styka się na co dzień i z których coraz częściej korzystają nie tylko on sam, lecz także jego koledzy czy rodzice.

Dlatego uczniowie klasy 2a z wychowawcą w ramach współpracy wykorzystują do zajęciach projektor udostępniony przez UMCS.