Dnia 30 marca br. w naszej szkole gościliśmy Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej, który zaprezentował piękną lekcję polskiego folkloru uczniom klas 0 -3.

Dzieci miały okazję obejrzeć tańce ludowe i wysłuchać historii o zwyczajach, obrzędach i tradycjach związanych z powitaniem wiosny i Świętami Wielkanocnymi.

Dla uczniów była to druga lekcja o polskim folklorze, ponieważ w styczniu w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego dzieci obejrzały występy zespołu ludowego ilustrujące tradycje i obrzędy bożonarodzeniowe i noworoczne.

Występ Zespołu Pieśni i Tańca im. Wandy Kaniorowej uczniowie obejrzeli tym chętniej, że wśród tancerzy występował utalentowany uczeń naszej szkoły Remigiusz Kalinowski z klasy 5A.

Cała klasa przyszła na występ, by podziwiać kolegę, który pięknie tańczył i śpiewał. Fragment jego solowego śpiewu prezentujemy na filmiku na Facebooku szkoły.

Remek potrafi także grać na flecie i podczas lekcji styczniowej zagrał solowy piękny utwór.

Bardzo cieszą nas utalentowani uczniowie, którzy rozwijają swoje pasje i mogą być inspiracją dla innych.

Lekcje folkloru kształtują u uczniów kompetencje kluczowe oraz wpisują się w realizację Programu Wychowawczego Szkoły.

Klimat świąteczny wśród całej społeczności tworzyła też Rada Rodziców, która była organizatorem kiermaszu świątecznego w szkole.

Podziękowanie dla Zespołu im. W. Kaniorowej od całej społeczności szkolnej wręczyli uczniowie klasy 5A Filip i Pola, koledzy Remka.

Organizatorami wydarzenia byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej we współpracy z rodzicami.

Taka współpraca daje najlepsze efekty.