"Dnia 22 marca 2023 roku uczennica klasy 8b – Natalia Jurkiewicz wraz z opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu – Panią Pauliną Antoniuk, miały zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu z udziałem Zastępców Prezydenta Miasta Lublin - Panią Beatą Stepaniuk-Kuśmierzak i Panem Mariuszem Banachem, reprezentacją wydziałów merytorycznych Urzędu Miasta Lublin oraz Młodzieżową Radą Miasta Lublin.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały działania w ramach projektu Lublin Europejska Stolica Młodzieży. Po panelach konferencyjnych, nauczyciele mieli możliwość udziału w warsztatach dot. scenariuszy zajęć obywatelskich w ramach programu Akademia Miasto, natomiast uczniowie uczestniczyli w warsztatach integracyjnych."