10 marca w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Biblioteka promuje utalentowanych uczniów”. Tym razem mieliśmy okazję poznać talent Natalii Zając  z klasy 1B – malarstwo na płótnie oraz Igi Treli  z klasy 2A – śpiew.
    Spotkanie rozpoczęło się od występu gościa specjalnego - Poli Treli z klasy 5A, która zaśpiewała nam 2 utwory. Do drugiej piosenki włączyła się publiczność, bo tekst Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy się nie zdarza” dzieci znają z piosenki Sanah.

Po miłym wstępie Iga zaprezentowała nam swoje utwory i odpowiadała na pytania publiczności. Dziewczynki śpiewały  rewelacyjnie! Rozwijają swój talent na dodatkowych lekcjach śpiewu. Publiczności bardzo się podobało.

Natalka zajmuje się malarstwem na płótnie i rozpoczyna przygodę z rysunkiem. Uczy się w prywatnym Art Studio.  Dziewczynka opowiedziała nam jak powstają jej obrazy, zaprezentowała swoje akcesoria malarskie, wytłumaczyła jakie pędzle do czego służą i odpowiadała na pytania koleżanek i kolegów, a było ich niemało.
    Rozmawialiśmy o talentach, pasjach i zainteresowaniach. Dzieci dowiedziały się, że sam talent nie wystarczy, by osiągać sukcesy -  należy go rozwijać: trenować, ćwiczyć, poświęcać czas, często też pieniądze, wkładać wysiłek i pracę, brać udział w konkursach i przeglądach.
Na spotkaniu, zainspirowani pasjami Natalii i Igi – odkrywaliśmy własne talenty, rozmawialiśmy o tym, jakie zajęcia lubimy, co nam daje radość i zadowolenie.
    Godzina w bibliotece z utalentowanymi uczennicami minęła nam bardzo szybko. Takie spotkania inspirują i integrują zespoły klasowe. Pozwalają spojrzeć na kolegów i koleżanki z innej perspektywy.

Spotkanie przygotowała i poprowadziła pani Małgorzata Kozak, fotografie wykonała pani Joanna Gołąb.