15 lutego 2023 roku nasza klasa 2b wybrała się kolejny raz do Teatru Muzycznego w Lublinie. Gdy byliśmy już w Teatrze, grzecznie czekaliśmy aż rozpocznie się przedstawienie. Zadzwonił dzwonek oznajmujacy, że spektakl zacznie się za minutę. Rozsiedliśmy się w fotelach. Równo o 9-tej światła zgasły, a sala ucichła i spektakl się zaczął. Opowiadał o Pinokio i oczywiście o Dżepetto. Musicie wiedzieć, że Pinokio chciał zostać dobrym chłopcem, lecz po drodze spotykał podstępnych ludzi i niezbyt grzecznie się zachowywał. Poza tym kłamał. Zapominał też o tym, że miał pójść do szkoły. Pinokio miał wiele przygód, ale w końcu odnalazł swojego tatę  i przemienił się w dobrego chłopca.

To przedstawienie nauczyło mnie, że nie warto kłamać. Moim zdaniem teatr to świetna rzecz, ponieważ mogliśmy na żywo zobaczyć grę aktorów i posłuchać orkiestry. Bardzo podobały mi się kolorowe kostiumy oraz śpiewane przez aktorów piosenki. To był wspaniały dzień!
Tekst: Natalia Baran klasa 2 b