Dnia 18 maja 2022 r. odbyła się uroczysta gala finałowa, podczas której zostały wręczone nagrody laureatom I Wojewódzkiego Konkursu Leśnego „Tajemnice lasu”. Konkurs miał na celu zwiększanie poziomu świadomości ekologicznej wśród uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, jak również propagowanie walorów przyrodniczych w lasach lubelskich. Z radością informujemy, że uczennica klasy 8a Monika Ostrowska otrzymała wyróżnienie w kategorii praca plastyczno-literacka (plakat pod hasłem. „Jak być dobrym dla lasu”). Opiekunem była pani Iwona Nazaruk.

Na konkurs wpłynęła wyjątkowo duża ilość prac ocenianych przez nauczycieli i przedstawicieli Poleskiego Parku Narodowego oraz Nadleśnictwa Świdnik. Konkurs patronatem honorowym objęli:

• – Wojewoda Lubelski Pan Lech Sprawka
  • – Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk
  • – Poleski Park Narodowy
  • – Roztoczański Park Narodowy
  • – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie
  • – Nadleśnictwo Świdnik

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.