6 marca 2022 r odbyło się  uroczyste podsumowanie IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego "UNIfikacja Fizyki„ organizowanego przez III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Patronat nad konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty, Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Polskie Towarzystwo Fizyczne.

Konkurs składał się z 3 etapów. Pierwsze dwa zostały przeprowadzone na platformie internetowej. Trzeci etap odbył się w III LO, gdzie uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte oraz krzyżówki fizyczne. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu fizyki. Mikołaj Lisek uczeń kl.8c zdobył tytuł laureata, a Kacper Kiepura z kl. 8a tytuł finalisty.

W oczekiwaniu na wyniki mieliśmy możliwość  wysłuchania bardzo ciekawego wykładu dr hab. Sławomira Wronki z Centrum Badań Jądrowych w Świerku "Zastosowania akceleratorów".

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem p. Teresy Stróżak.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.