Regulamin konkursu: "Polskie zwyczaje, tradycje, symbole wielkanocne"

Cel konkursu:

- zachowanie tradycji wielkanocnych

- kształtowanie aktywnej i twórczej postawy uczniów wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Wielkanocy...

- rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci

- kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej

- rozwijanie zdolności manualnych

- wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno- technicznych, dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy plastycznej dotyczącej tradycji, zwyczajów, symboli wielkanocnych.

Każdy uczestnik może wykonać dowolną ilość prac: PALMY, PISANKI, KARTKI, KOSZYCZKI WIELKANOCNE lub STROIKI, wykonanych w dowolnej technice i formie z dowolnego materiału - konstrukcja powinna być stabilna. Do pracy należy dołączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora oraz do której klasy uczęszcza.

Kryteria ocen:

- ogólne wrażenie artystyczne

- oryginalność pomysłu - opracowanie tematu, dobór i wykorzystanie materiałów - wkład pracy

- estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji

- walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki)

Nagrody zostaną przyznane

w dwóch kategoriach:

0-III oraz IV- VIII.

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Prace należy składać w świetlicy do dnia 5 kwietnia 2022. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone również na stronie internetowej szkoły.

Prace zgłoszone do konkursu zostaną przekazane na kiermasz wielkanocny organizowany przez Radę Rodziców  SP nr 10, z którego dochód zostanie przeznaczony na potrzeby szkoły.

Organizatorzy:

P. G. Dudzic-Gromnicka i P. Magda Wójcik

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

W KONKURSIE RODZICÓW ZE SWOIMI DZIEĆMI ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH POMYSŁÓW!