Szanowni Państwo,

Wraz z początkiem lutego ruszyło przyjmowanie zgłoszeń do loterii „Rozlicz PIT w Lublinie”. Jej ideą jest premiowanie osób, które płacą podatki w naszym mieście. Wskazując w deklaracji Lublin, jako miejsce zamieszkania, sprawiają Państwo, że wypracowany przez Państwa podatek zasila budżet naszego miasta, wspierając rozwój Lublina. Z tych środków finansowane są m.in. inwestycje, usługi dla mieszkańców, kultura, sport, sprzątanie miasta czy miejska komunikacja.

To szczególnie istotne w tym roku, który jest jednym z najtrudniejszych w historii naszego samorządu. Wdrożone pod koniec 2019 r. zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych PIT  zmniejszyły roczne dochody Lublina o około 43 mln zł. Natomiast w 2022 r., przebudowa systemu podatkowego w ramach tzw. Polskiego Ładu, przełoży się na kolejny ubytek w dochodach na kwotę około 130 mln zł. Dlatego szczególnie teraz ważne jest rozliczanie podatków w Lublinie. To realne wparcie dla naszego miasta.

W Loterii „Rozlicz PIT w Lublinie” mogą wziąć udział wszyscy pełnoletni mieszkańcy Lublina, którzy złożą deklarację podatkową za 2021 rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, wskazując w niej nasze miasto, jako miejsce zamieszkania...

Więcej informacji w załączniku