16 grudnia w klasie 8a uczniowie rozmawiali na temat: Media ogłupiają społeczeństwo. Dlaczego była to nietypowa dyskusja? Ponieważ młodzież przygotowywała się do niej kilka tygodni, wzorując się na debacie oksfordzkiej. Najpierw ósmoklasiści poznali zasady tej klasycznej dyskusji, następnie sami wybrali temat, podzielili się na dwie grupy i gromadzili argumenty oraz przykłady. Praca odbywała się po lekcjach, zatem ważne było dobre jej zorganizowanie. Oprócz dyskutantów uczniowie wyznaczyli: marszałka i sekretarza (który mierzył czas każdej wypowiedzi). Bardzo duży nacisk został położony na kulturę dyskusji. Gratulujemy ósmoklasistom, którzy podjęli się zaprezentowania stanowiska swojej grupy. Jednak również publiczność zasługuje na uznanie, ponieważ bardzo dojrzale i dorośle zabierała głos już po zakończeniu debaty..