Zapraszamy do udziału w międzyszkolnym konkursie Origami.

Konkurs skierowany jest do dzieci 5-6 letnich z przedszkoli oraz uczniów klas I– VIII szkół podstawowych Rzeczpospolitej Polskiej.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy z wykorzystaniem sztuki składania papieru – origami, nawiązującej tematyką do ,,Złotej polskiej jesieni”.

Honorowy patronat:

mgr Tadeusz Szydłowski - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Lublinie

Organizatorzy- mgr Grażyna Dudzic- Gromnicka

mgr Tomasz Szajewski

mgr Dagmara Socha

mgr Magda Wójcik

Cele konkursu:

• popularyzacja piękna polskiej przyrody,

• upowszechnianie czytelnictwa oraz znajomości polskiej przyrody,

• rozwijanie kreatywności, wyobraźni i uzdolnień twórczych dzieci,

• rozbudzenie ekspresji plastycznej dzieci inspirowanej polską przyrodą,

• propagowanie ciekawych form spędzania wolnego czasu,

• popularyzowanie sztuki orgiami.

Regulamin konkursu:

Prace powinny być wykonane techniką płaską z koła, kwadratu lub trójkąta (w pracy nie łączymy różnych figur geometrycznych), indywidualnie, samodzielnie, estetycznie zgodnie z zasadami sztuki origami.

Każdy uczestnik konkursu może nadesłać tylko jedną pracę o formacie A3, jeden nauczyciel może zgłosić do konkursu maksymalnie 4 prace. Prace powinny być oprawione w passe-partout o szerokości 1,5 cm.

Prace prosimy składać do dnia 31 .10. 2019 r.

Więcej o konkursie w regulaminie >>>