9 września uczniowie klas  VI, VII i VIII wraz ze swoimi polonistami i wychowawcami włączyli się  w akcję ,,Narodowego Czytania”. Tegoroczne hasło tego wydarzenia brzmiało: ,,Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie” . Oprócz wykonania okolicznościowej gazetki zapoznającej uczniów z ideą wydarzenia, uczniowie osobiście wzięli udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu.

Mieliśmy do wyboru osiem ciekawych nowel. Bardzo często czytaliśmy nowelę naszego patrona - ,,Sachem” oraz pozytywistyczną nowelę ,,Dym” autorstwa Marii Konopnickiej. Uczniowie bardzo chętnie włączali się w czytanie, dzielili się swoimi refleksjami na temat akcji oraz treści czytanych wspólnie z klasami tekstów. Czytanie to jest to, co uczniowie Dziesiątki lubią najbardziej :)