Dzień Otwartych Drzwi w szkole to wyjątkowe wydarzenie,

na które uczniowie, nauczyciele i pracownicy czekają z niecierpliwością. To chwila, kiedy szkoła otwiera swoje drzwi dla przyszłych uczniów i ich rodzin, prezentując swoją ofertę edukacyjną.
W trakcie Dnia Otwartego Drzwi przygotowano wiele atrakcji, aby goście mogli lepiej poznać szkołę. Oto niektóre z nich:

Uczniowie klas 4a, 4b i 5b oraz klas 3a i 2a przygotowali zabawne przedstawienie słowno-muzyczne o naszej wyjątkowej szkole.
Klasa 5a i 5c zaprezentowały popisy taneczne, a uczniowie klasy 7a wykonali krótką etiudę w języku niemieckim.
Rada Rodziców zadbała o gości, oferując im pyszne słodkie przekąski. Na licznych wystawach można było podziwiać prace uczniów z różnych dziedzin, takich jak plastyka, technika czy języki obce. W pracowniach i salach lekcyjnych odbywały się warsztaty i prezentacje z różnych dziedzin, a wszystko to w doborowym towarzystwie, w świetlicy witał uczniów prawdziwy Ali Baba i sezam pełen złota, w pracowni nauk przyrodniczych powstawała na zawołanie tęcza, tego dnia również zagościły w niej patyczaki. W pracowni matematyczno-fizycznej można było złowić złota rybkę, a w sali informatycznej spróbować druku 3d. W sali nauki języków obcych zaproponowano tradycyjnie brytyjskie „Five o' clock”, czyli godzina 17.00 moment na chwilę przerwy ze lekką przekąską i filiżanką herbaty w Bajkowej Kawiarence, gdzie na dzieci i rodziców czekał słodki poczęstunek oraz pamiątkowe balony. W sali muzycznej wybrzmiała wyjątkowa wersja hitu We will rock you, w wykonaniu uczniów, rodziców i podłogi. W sali 23 goście stworzyli postać, o której klasa 6A napisze opowiadanie w ramach języka polskiego.

Panie z drugiego piętra, tego na którym są sale dla uczniów kl. 1-3 zamieniły korytarz w Bajkowy Las z pięknym domkiem z piernika, a w salach proponowały zabawy i gry, wśród nauczycieli naszej szkoły pojawi się również Pan Kleks samej Akademii, Królowa Śniegu i Baba Jaga, której dzieci długo nie zapomną a nawet pierniczki i roboty.

Dzień Otwarty to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o szkole, zadać pytania na temat jej działalności i poznać przyszłych kolegów i koleżanki. Absolwenci, którzy są dumą szkoły, również byli obecni, aby podzielić się swoimi wspomnieniami.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia i dołączenia do naszej szkolnej społeczności!