Z inicjatywy Klubu Przyjaciół Biblioteki zostało przygotowane wydarzenie dla uczniów z klas 1 - 3 na temat tradycji świątecznych polskiego Bożego Narodzenia. W czytelni gościliśmy klasy pierwsze,  drugie i trzecie z wychowawcami, a także Pana Dyrektora oraz wychowawcę klasy 6B Panią Kingę. Uczniowie wcielili się w typową polską rodzinę, która gromadząc się przy wigilijnym stole opowiada dzieciom o polskich zwyczajach i tradycjach. Wspólnie z gośćmi zaśpiewaliśmy kolędę i pastorałkę, obejrzeliśmy zwyczaj kolędowania,  wysłuchaliśmy pięknej opowieści Pana Dyrektora o pochodzeniu kolędy "Cicha noc". Na zakończenie odbył się quiz sprawdzający, ile uczniowie zapamiętali z naszego spotkania. Dzieci doskonale sobie z nim poradziły, co świadczy o owocnym edukacyjnie wydarzeniu w naszej bibliotece.

Klub Przyjaciół Biblioteki życzy wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom Wesołych Świąt.