Szkoła Podstawowa nr 10 im. H. Sienkiewicza
81 74 72 846
  • Szkoła Podstawowa nr 10 w Lublinie

 
Dzięki zaangażowaniu oraz uprzejmości Pani Elwiry Kasperek, nauczycielki języka polskiego w naszej szkole, biblioteczna kolekcja książek z autografem wzbogaciła się o dwie przepiękne dedykacje od Pani Ewy Chotomskiej, autorki książek oraz tekstów piosenek dla dzieci.
Pani Ewa to także scenarzystka programów telewizyjnych Tik-Tak, Fasola, Domowe przedszkole, Młynek. Reżyserka wideoklipów oraz kierownik zespołu dziecięcego Fasolki.Pani Ewa jest córką słynnej pisarki Wandy Chotomskiej, od której też mamy dedykację.
Zachęcamy Was do przeczytania książek Pani Ewy Chotomskiej znajdujących się w naszej szkolnej bibliotece o przygodach psa Feliksa, który wspólnie z rodziną zwiedza świat, przeżywa przygody, rozczula nas i bawi pt. "Pamiętnik Felka Parerasa"  oraz "Hopsasa Felka Parerasa".  Dziękujemy Pani Elwiro!