08.11.2023r. klasa 4a wykorzystała ,,okno pogodowe" i udała się na parafialny cmentarz zlokalizowany przy ulicy Kalinowszczyzna 62. Czwartoklasiści przypomnieli sobie zasady zachowania w miejscach użyteczności publicznej oraz zasady poruszania się po ciągu pieszym. Podczas spaceru nie brakowało informacji na temat zwyczajów funeralnych innych kultur i religii, poznano nowe pojęcia i terminy, nie brakowało też pytań i ciekawostek na temat miejsc pamięci. Niektórzy nie byli nigdy na tym cmentarzu, dlatego wiele osób było zauroczonych malowniczym położeniem nekropoli jednocześnie na wzgórzu i w wąwozie. Nie zabrakło zniczy, które były zapalane na grobach rodzin,  opuszczonych mogiłach, czy osób związanych z Lublinem.