Szkoła Podstawowa nr 10 im. H. Sienkiewicza
81 74 72 846
  • Szkoła Podstawowa nr 10 w Lublinie

Uczennica klasy VIa - Monika Ostrowska, na co dzień trenująca w Lubelskim Klubie Karate Tradycyjnym, brała udział w bardzo ważnych imprezach sportowych. W niemieckim Sindelfingen w dniach 1-2.11 rozegrano VIII Mistrzostwa Świata Karate Fudokan. Na najwyższym podium stanęła Monika, która triumfowała w kata indywidualnym w kategorii 10-11 lat - jak wielkim wzruszeniem było wysłuchanie hymnu Polski.

Ponadto Monika razem z dwoma koleżankami z klubu zdobyła brąz w kata drużynowym. Ale to nie koniec osiągnięć naszej dzielnej wojowniczki. W niedzielę 10.11 w Brnie odbyły się 2. Mistrzostwa Świata w Karate Tradycyjnym Dzieci, Kadetów i Juniorów organizowane przez World Budo Karate Association. Miejsca I, czyli tytuł mistrza świata wywalczyła Monika  - w kata ind. i kumite ind., II miejsce - en bu, III miejsce  - kata drużynowe. W mistrzostwach świata startowało ponad 1000 zawodników z kilkunastu krajów. Monika spisała się rewelacyjnie we wszystkich konkurencjach, w których brała udział. Jesteśmy z niej bardzo dumni, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.