Chętni uczniowie klasy 7a pod opieką nauczyciela wzięli udział w IX edycji konkursu „ Postaw na Słońce”organizowanego przez  Bank Ochrony Środowiska. Ogólnopolski konkurs badawczy  skierowany jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a jego celem jest upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.

Zespół FotoMistrzaki pracował cały rok szkolny nad zadaniami i raportował ich wykonanie organizatorom. Wszystkie zadania były oceniane punktowo. Jednym z ostatnich zadań było przeprowadzenie promocji OZE w szkole. Uczniowie przeanalizowali zapotrzebowanie energetyczne trzech domów i szkoły. Obliczyli emisję CO2  oraz kompensacje emisji. Stworzyli również ulotki informacyjne o OZE w szczególności fotowoltaice. Wyniki zaskoczyły samych badaczy. Stanisław Tokarzewski stworzył zestawienie ich pracy w postacie prezentacji multimedialnej a Tymoteusz Galant i Adam Zdanikowski zaprezentowali ją w trakcie lekcji przyrody klasy 4 a oraz geografii w klasie 7a wspierając nauczyciela.  Cały zespół wykazał się olbrzymią wiedzą i zaangażowaniem. W zestawieniu szkół po pierwszym etapie FotoMistrzaki zajmują 16 miejsce na 78 szkół podstawowych z całej Polski. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki drugiego etapu konkursu.