22 02 to obchodzony na całym świecie Dzień Myśli Braterskiej, upamiętniający urodziny założycieli skautingu, Roberta Baden-Powella i Olave Baden-Powell. W ten wyjątkowy dzień harcerze i skauci na całym świecie myślą o sobie, składają życzenia pokazują, że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

Uczniowie naszej szkoły będący na co dzień harcerzami ZHR przygotowali plakaty informacyjne i promujące ideę harcerstwa. Z dumą prezentowali mundury swoich drużyn i wzbudzali zainteresowanie społeczności szkolnej.

Harcerstwo to organizacja, która daje ogromne możliwości rozwoju dla dzieci już od najmłodszych lat. Z czasem w harcerskich szeregach dzieci rozwijają swoje umiejętności interpersonalne, logistyczne, zmysł organizacyjny, uczą się zarządzać projektami, koordynować pracę zespołu. To pasja, która sprzyja rozwojowi na wielu płaszczyznach. Cieszymy się, że w naszej szkole są uczniowie, których harcerstwo jest pasją i mamy nadzieję, że niebawem w Wasze szeregi wstąpią młodzi harcerze, harcerki, druhowie, druhenki i zuchy.