W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Fundacji Orange #jestnaswiecej, przeciwko hejtowi w sieci. Jej symbolem są pomarańczowe sznurówki, które uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych otrzymali po przeprowadzonych przez nauczycieli informatyki lekcjach. Zakładając sznurówkę, uczniowie pokazali, że są przeciwko hejtowi w sieci.

Noszenie sznurówki w widocznym miejscu znaczyło, że sprzeciwiamy się hejtowi i hejterzy nas nie pokonają. Cała akcja pokazała, jaką siłę mają ludzie, jak naprawdę jednoczą się, kiedy chodzi o sprawę tak ważną w naszym życiu. Niestety obecnie nienawiść w sieci jest nieodłączną częścią Internetu. Jednak w naszej szkole nauczyciele poinformowali nas, jak mamy postępować w sytuacjach, kiedy jesteśmy ofiarami hejtu.
Cały tydzień w naszej szkole uczniowie rozmawiali o hejcie, Oprócz tego, że potwierdzali to także nosząc pomarańczowe sznurówki.