BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im pocztówek, laurek i listów z życzeniami oraz podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego.

Uczniowie z klas: 1a pod opieką Pani Małgorzaty Masłyk, 4b podczas zajęć z Panią Grażyny Dudzic-Grominickiej oraz dzieci uczęszczające do świetlicy przygotowały laurki i kartki z życzeniami dla żyjących Powstańców Warszawskich. Starci uczniowie z klas 6d, 8b,8c na lekcji języka polskiego pod kierunkiem Pani Izabeli Michałowskiej napisali wzruszające listy z podziękowaniami za trud walki, poświęcenie oraz za lekcję patriotyzmu jaka zapisała się na kartach historii naszej Ojczyzny. Łącznie podczas trwania Akcji powstało 76 kartek i listów. Wszystkie zostały wysłane i mamy nadzieję, że otrzymane prace wypełnią Powstańców na wiele dni dobrymi i niespodziewanymi emocjami.