Pozalekcyjna Wytwórnia Wyobraźni to cykl comiesięcznych zajęć/warsztatów przewidywany w roku szkolnym 2019/2020, które  mają na celu ujawnianie zainteresowań i uzdolnień uczniów oraz propagowanie alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. W szczególności zależy nam na stymulowaniu postaw twórczych, swobodnego wyrażania siebie  i komunikowania się z innymi. Ideą Pozalekcyjnych Warsztatów Wyobraźni jest stworzenie warunków do wyzwalania kreatywności, zaspokajanie potrzeby twórczej aktywności jak również  wdrażanie do łatwiejszego nawiązywania kontaktów międzyludzkich i odnajdywania swojego miejsca w grupie. Inaugurującym spotkaniem są "Warsztaty z komiksu" na które serdecznie zapraszamy!