Klasy czwarte gościły ciekawych gości w ramach warsztatów świątecznych. Odwiedzili nas instruktorzy z Fundacji Rozwiń Skrzydła, którzy przybliżyli nam zwyczaje i obrzędy świąteczne oraz noworoczne. Poznaliśmy podłaźniczkę, poprzedniczkę tak popularnej dziś choinki. Okazało się, że pająk to nie tylko owad, ale też piękna ozdoba wprowadzająca świąteczny klimat w domach nasz praprapradziadków.... Słoma, siano, tradycyjne naczynia i przepiękne stroje ludowe, to wszystko przybliżyło nam dawne czasy. Wiemy już jak wyglądało kolędowanie i witanie Nowego Roku w czasach naszych przodków. Oprócz prezentacji rekwizytów i opowiedzianych historii mieliśmy okazję aktywnie spędzić czas warsztatów. Każdy z nas własnoręcznie ozdobił swoją bombkę techniką decoupage. Było bardzo pouczająco, twórczo i kreatywnie.