W dniu 20 października biblioteka szkolna stała się miejscem chętnie odwiedzanym przez spragnionych ciszy czytelników. Dzielni reporterzy Remek i Filip dokumentowali chwile z książką. Do czytania podczas przerw zachęcały dziewczyny z Klubu Przyjaciół Biblioteki. Tego dnia czytać zapragnęli nie tylko uczniowie przebrani w stroje fikcyjnych bohaterów, ale i dzieci ze świetlicy podczas swobodnej zabawy. Każdy mógł czytać podczas przerw, skorzystać z przygotowanych książek adresowanych na różny poziom kompetencji czytelniczych, wysłuchać pogadanki o książkach przygodowych, seriach wydawniczych  oraz  nowościach w bibliotece.
Wydarzenie odbyło się po raz trzeci w naszej szkole w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Koordynatorem akcji była pani Małgorzata Kozak.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji, a szczególnie gronu pedagogicznemu za współpracę, wyrozumiałość i życzliwość.
Relacja znajduje się także na szkolnym facebooku.