Uczniowie klasy 4C wzięli udział w międzynarodowym projekcie o nazwie "Flat Stanley".

Projekt ten polega na korespondencyjnej współpracy pomiędzy naszymi uczniami a osobami z całego świata. W naszej szkole korespondowaliśmy z uczniami ze szkoły z Meksyku!

Uczniowie pisali wiadomości i wymieniali się ciekawymi informacjami na temat swojego codziennego życia a dzięki tej współpracy mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności z języka angielskiego.

Pomysł projektu oparty jest na książce napisanej przez Jeffa Browna zatytułowanej "Flat Stanley". Uczniowie wykonali postać z papieru, nadali jej imię i wysłali w świat, prosząc o stworzenie dziennika podróży. Dzieci, oczami wysyłanego bohatera, poznają świat, kulturę, tradycje i obyczaje dzieci z państw na całym świecie. Jednocześnie uczniowie goszcząc postać innego Stanley'a stworzyli dziennik , a po zakończeniu wizyty odesłali go wraz z dokumentacją do jego domu.

Uczniowie z klasy 4C zabrali Stasia w różne rejony naszego pięknego kraju oraz ciekawe zakątki Lublina i całej Lubelszczyzny. Poniżej znajduje się relacja z pobytu Stasia w Polsce 😉