Uczniowie klasy 4 a przez cztery miesiące opiekowali się postacią Flat Stanley’a, który przybył do nas z Tajwanu w ramach Międzynarodowego Projektu Językowego „The Flat Stanley Project”. Czwartoklasiści gościli Stasia w swoich domach, czytali z nim lektury, uczyli go uprawiać karate czy grać na keyboardzie, gotowali polskie przysmaki, świętowali Boże Narodzenie, a także spędzali miło wolny czas. Wszystkie wspomnienia z Lublina zostały udokumentowane oraz opisane i razem z postacią Flat Stanley’a wyruszyły w podróż powrotną na Tajwan.

Pożegnanie z naszym azjatyckim przyjacielem zbiegło się w czasie z otrzymaniem przesyłki z Tajwanu! Nasi uczniowie dostali listy, w których nasi korespondencyjni przyjaciele opisali przygody z polskimi postaciami Flat Stanley’a. Fakt, że postaci przygotowane przez naszych uczniów przebyły pół świata i bezpiecznie do nas wróciły wzbudził w nas dużo ekscytacji. Do jeszcze większej radości przyczyniły się upominki w postaci ołówków z logo tajwańskiej szkoły dołączone do przesyłki. Uczniowie 4 a już planują kontynuację projektu w kolejnym roku szkolnym.