12 maja uczniowie klasy 6a i 6b wraz z opiekunami odbyli wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Swoją piątkową przygodę uczniowie rozpoczęli od zwiedzania neolitycznej kopalni krzemienia znajdującą się w rezerwacie archeologicznym Krzemionki Opatowskie. Następnie posilona pysznym obiadem i zachęcona słoneczną pogodą grupa wyruszyła do Świętokrzyskiego Parku Narodowego, gdzie podążając Drogą Królewską zdobyła Łysą Górę, czyli szczyt o wysokości 594 m.

Uczniowie zwiedzili także kaplicę Oleśnickich i kryptę Jeremiego Wiśniowieckiego, a przed zejściem na dół podziwiali spektakularne gołoborza. Na koniec uczniowie zwiedzili tajemnicze ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Zaopatrzeni w pamiątki i z głowami pełnymi wspomnień uczniowie powrócili do swoich domów.