9 maja uczniowie kl. 3a pod opieką wychowawcy – p. Iwony Sokół oraz p. Jowity Barwiak uczestniczyli w spotkaniu na Starym Mieście w ramach cyklu spacerów „Odkryj Lublin – zainspiruj się historią naszego Miasta”, organizowanym przez Biuro Rozwoju Turystyki w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Inicjatywa ta skierowana jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych działających na terenie Miasta Lublin.

Zajęcia terenowe pod hasłem „Lubelska zgadywanka”, w których braliśmy udział, to spacer z elementami gry miejskiej, w trakcie której wyznacznikiem do rozszyfrowania "jaki to zabytek?" był charakterystyczny detal lub fragment obiektu z przestrzeni Starego Miasta. W pierwszej części odbyliśmy wprowadzającą pieszą wycieczkę z przewodnikiem po głównych obiektach. Następnie zadaniem uczniów było odnalezienie adresu i wpisaniu go na specjalnej karcie, w przeznaczonych do tego polach.

Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniem, a pogoda pozwoliła nam pieszo wrócić do szkoły!