Dnia 6.03 2020 r odbyły się” Warsztaty- młody fizyk”. Zostały one przygotowane przez uczniów klasy VIII C pod kierunkiem Teresy Stróżak z myślą o swoich młodszych kolegach  z klas pierwszych. Celem warsztatów  było zainteresowanie pierwszaków zjawiskami fizycznymi. Eksperymenty  rozpoczęły  się od nauki robienia  baniek.

Pierwszoklasiści okazali się bardzo zdolnymi uczniami. Efekty zaskoczyły wszystkich. W dalszej części  ósmoklasiści demonstrowali doświadczenia fizyczne a następnie ich młodsi koledzy przeprowadzali je samodzielnie. Zakończeniem wspólnego spotkania były pokazy, które miały zainspirować dzieci do samodzielnych eksperymentów w domu. Mamy nadzieję, że po tych warsztatach pierwszoklasiści będą ochoczo poznawać fascynujący świat nauki.