W pierwszym tygodniu marca uczniowie klas I naszej szkoły zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej.
Spotkania w bibliotece miały uroczysty charakter. Dzieci poznały funkcje biblioteki, zasady zachowania się w czytelni i wypożyczalni oraz korzystania z księgozbioru. Obejrzały też przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy VII c.

Dla młodszych kolegów i koleżanek występowali: Kacper Boguń, Karolina Koczańska, Julia Persona, Maja Stypuła, Julia Szewczyk i Oliwia Zawadzka, a Szymon Roczniak przygotował rekwizyty dla Królowej Książki.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania i pasowanie na czytelnika. Każdy uczeń otrzymał na pamiątkę zakładkę do książki. Uczniowie dowiedzieli się, że biblioteka to nie tylko miejsce odpoczynku od hałasu, wypożyczalnia książek, ale i rozmowa o książkach. Młodzi czytelnicy wykazali dobrą się znajomością bajek i baśni rozwiązując zagadki, opowiadając o ulubionych własnych książeczkach z domowego księgozbioru.
Uczniowie klas pierwszych są doskonale przygotowani do czytania i korzystania z zasobów biblioteki szkolnej.
Bardzo się cieszymy, że biblioteka szkolna zyskała 68 nowych czytelników.