26 lutego 2020 r odbyło się  uroczyste podsumowanie II edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego "UNIfikacja Fizyki „ organizowanego przez III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Nowością tegorocznej  edycji było przeprowadzenie pierwszego  etapu konkursu na platformie internetowej. Drugi etap odbył się w III LO, gdzie uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte oraz krzyżówki fizyczne. Nasi uczniowie  wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu fizyki. Dominika Kozak uczennica kl.8c  zdobyła  tytuł laureata, a Stanisław Nóżka z kl. 8b tytuł finalisty.

W ramach imprez  towarzyszących uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu dr hab. Zbigniewa Surowca „Promieniotwórczość wokół nas”.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu  pod kierunkiem  Teresy Stróżak.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.