29.11.2019 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie organizowanych przez Dziesiątkę konkursów: VI Literacko – Plastycznego Konkursu Poświęconego Bibliotekom Szkolnym ,,Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Unią Lubelską” oraz VI Konkursu Origami ,,Złota polska jesień”. Tegoroczne edycje obu konkursów miały zasięg ogólnopolski. W obrębie niemal 300 prac, które wpłynęły na konkursy dostrzeżono też talenty uczniów Dziesiątki.

W konkursie poświęconym pięknej sztuce origami nagrodzono: Lilę Szewczyk – II miejsce (klasa V a), Monikę Ostrowską – III miejsce (klasa VI a) oraz Julię Szewczyk – wyróżnienie (klasa VII c). Sukcesy w konkursie poświęconym Unii Lubelskiej odnieśli: Pola Arendarczyk – I miejsce (odział zerowy), Helena Dobek – I miejsce (klasa I a), Amelia Grzelak - II miejsce (odział zerowy), Martyna Karpińska – III miejsce (klasa V b), Lena Grel – III miejsce (klasa VI b), Wiktoria Kotlińska – I miejsce (klasa VIII c).

Proza i poezja to kolejne formy wyrazu, w których dobrze czują się nasi uczniowie. Podobnie jak w ubiegłych edycjach, różnym formom literackiego wyrazu przydzielano równorzędne miejsca. Miejsca pierwsze zajęli uczniowie: Monika Ostrowska (klasa VI a), Aleksandra Majchrowicz (klasa VI a), Natalia Dziubińska (klasa VII a) oraz Julia Szewczyk (klasa VII c). Uczeń klasy VI a – Kacper Kiepura uzyskał II miejsce, natomiast talent literacki Justyny Jurkiewicz (klasa VI a) został nagrodzony trzecią lokatą.

Opiekunami nagrodzonych i wyróżnionych uczniów były: Elżbieta Mila – Suska, Elwira Kasperek, Małgorzata Masłyk oraz Iwona Sokół.

Naszym uczniom gratulujemy. Społeczność Dziesiątki jest z Was dumna!!!