Międzynarodowy Dzień Wolontariusza ( ang. International Volunteer Day IVD) ustanowiony został przez ONZ, obchodzony jest co roku w dniu 5 grudnia. Jest to wyjątkowa okazja dla wolontariuszy aby dzielić się swoimi wartościami i promować swoją pracę wśród społeczności.

Wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali tablice informujące czym jest wolontariat i czym zajmuje się wolontariusz. Podzielili się także swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi działań w bieżącym roku szkolnym, a także tym co im daje praca na rzecz innych osób. Choć w naszej szkole wolontariat ma krótką historię to wiemy, że Wolontariusze rozdają dobro każdego dnia a uśmiech obdarowanych jest najpiękniejszym prezentem.

Wszystkim Naszym Wolontariuszom w dniu ich święta pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia, a także podziękować za bezinteresowną pomoc, trud włożony w służbę drugiemu człowiekowi oraz za każdy podarowany uśmiech!