29 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VI Międzyszkolnego Konkursu Origami ,,Złota polska jesień" - edycja ogólnopolska oraz VI Konkursu Literacko Plastycznego Poświęconego Bibliotekom Szkolnym - ,,Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Unią Lubelską" - edycja ogólnopolska.

W konkursie poświęconym sztuce origami przyjęto 154 prace, które napłynęły ze szkół podstawowych z całej Polski. Na konkurs poświęcony szkolnym bibliotekom wpłynęły 123 prace, w tym 87 literackich z klas III-VIII. Prace konkursowe wpłynęły z ośmiu województw.

Zgodnie z tradycją zapoczątkowaną w poprzednich edycjach, nagradzaliśmy uczniów pierwszymi, drugimi i trzecimi miejscami na poziomie każdej klasy.

Nagrody w konkursach zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Lublin – Pana Krzysztofa Żuka, posła do Parlamentu Europejskiego – Pana Krzysztofa Hetmana, posłankę na Sejm RP – panią Gabrielę Masłowską, Bibliotekę Główną UMCS, Bibliotekę Uniwersytecką UMCS, Miejską Bibliotekę Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną im. KEN. Patronat nad konkursem objęli także Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Biblioteka Narodowa w Warszawie, Ambasada Japonii w Polsce, Małgorzata Basińska – metodyk nauczania plastyki.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs zorganizowali: Grażyna Dudzic-Gromnicka, Dagmara Socha, Magda Wójcik, Beata Balicka, Tomasz Szajewski. Część artystyczną przygotowały: Elżbieta Mila-Suska i Elwira Kasperek.

Laureaci VI Międzyszkolnego Konkursu Origami

Unia Lubelska