Regulamin Rodzinnego Konkursu Plastyczno-Technicznego dla klas 0-VIII „STROIK, BOMBKA, KARTKA BOŻONARODZENIOWA”

Zapraszamy do udziału w konkursie rodziców wraz ze swoimi dziećmi

Organizator:

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie

Współorganizatorzy:

Grażyna Dudzic- Gromnicka- nauczyciel plastyki,

Dagmara Socha- wychowawca świetlicy,

Magda Wójcik- wychowawca świetlicy.

Cel konkursu:

-zachęcanie do wspólnego i twórczego spędzania czasu z rodziną

- rodzinne kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej;

- kształtowanie aktywnej i twórczej postawy uczniów wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z Bożym Narodzeniem;

- rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci;

- kształtowanie inwencji i wyobraźni twórczej;
- rozwijanie zdolności manualnych;
- wdrażanie do estetycznego wykonywania prac plastyczno-technicznych, dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych;

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej lub technicznej dotyczącej tradycji, zwyczajów, symboli bożonarodzeniowych. Każdy uczestnik może wykonać dowolną ilość prac w różnej technice, formie i z dowolnego materiału. Konstrukcja prac przestrzennych powinna być stabilna.

Do pracy należy dołączyć metryczkę z imieniem i nazwiskiem autora oraz klasą do której uczęszcza.

Kryteria ocen:

- ogólne wrażenie artystyczne

- oryginalność pomysłu - opracowanie tematu, dobór i wykorzystanie materiałów - wkład pracy

- estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji

- walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki).

Prace będą osobno oceniane w każdej kategorii na poziomach: klasy 0-III, klasy, IV-VIII.

Z każdej kategorii zostaną przyznane po trzy miejsca.

Prace należy składać w świetlicy szkolnej do dnia 13 grudnia 2019 r.

Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły. Autorom nagrodzonych prac zostaną przyznane nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy za udział  w konkursie.

Prace zgłoszone do konkursu zostaną przekazane na kiermasz bożonarodzeniowy organizowany przez Radę Rodziców SP nr 10 w dniach 16-20.12.2019 r., z którego dochód zostanie przeznaczony na wspieranie celów i zadań szkoły.

Wybrane kartki świąteczne zostaną wręczone pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej „Kalina”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE