Regulamin Międzyszkolnego Konkursu Krawieckiego
„Uszyj zajączka, baranka”

Postanowienia ogólne

1. Niniejszy regulamin (zwany dalej: „Regulaminem”) określa warunki, na jakich prowadzony jest konkurs plastyczno-techniczny „Uszyj zajączka lub baranka” (zwany dalej: „Konkursem”).
2. Organizatorami Międzyszkolnego Konkursu krawieckiego „Uszyj zajączka lub baranka” jest Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza ul. Kalinowszczyzna 70, 20-201 Lublin (zwana „Organizatorem”).
3. Koordynatorami konkursu z ramienia szkoły są Pani Katarzyna Kocot i Joanna Gołąb.
4. Tematem konkursu jest ręczne lub maszynowe uszycie zajączka lub baranka. Prace konkursowe przechodzą na własność organizatora.
5. Konkurs jest adresowany do uczniów klas 1-3 oraz uczniów klas 4-6 z terenu miasta Lublin.
6. Celem konkursu jest umożliwienie dzieciom zaprezentowania umiejętności krawieckich, rozwijania kreatywności i wrażliwości artystycznej oraz pielęgnowanie tradycji Świat Wielkanocnych.

Zasady uczestnictwa w konkursie

1. Przedmiotem Konkursu jest uszycie zajączka lub baranka.
2. Zwycięska praca zostanie wyłoniona przez Komisję Konkursową. Podstawowym kryterium oceny będzie zgodność pracy z wymaganiami wskazanymi w niniejszym regulaminie, estetyka pracy oraz oryginalność, samodzielność wykonania.
3. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w Lublinie.
4. Każdy uczestnik może dostarczyć jedną, wykonaną samodzielnie pracę, a autorem jednej pracy może być jedno dziecko.
5. Format pracy: należy wykorzystać szablony zajączka lub baranka, dobrać dowolną tkaninę, ozdobić dowolną techniką według uznania uczestnika konkursu.
6. Do każdej pracy powinna być dołączona uzupełniona metryczka i oświadczenie (załącznik 1 i 2).
7. Prace nieopisane i wykonane niezgodnie z regulaminem nie wezmą udziału w konkursie.
8. Kryteria oceny prac to: samodzielność wykonania, pomysł, estetyka, ciekawy dobór tkanin i dodatków.
9. Powołana przez organizatorów trzy osobowa komisja konkursowa wybierze 1-3 miejsce konkursu i wyróżnienie w każdej grupie wiekowej 1-3 oraz 4-6.

Termin

1. Prace składamy do 28 marca 2024 r. (liczy się data wpłynięcia prac do Organizatora).
2. Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście do szkoły i przekazać osobie dyżurującej przy wejściu lub przesłać na adres szkoły:

Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie
ul. Kalinowszczyzna 70, 20-201 Lublin z dopiskiem „Konkurs Krawiecki”

3. Organizator powiadomi laureatów o wynikach konkursu 15 kwietnia 2024 r. (informacja ukaże się na stronie internetowej Organizatora konkursu)
4. Nagrody będą do odebrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 10.

1. Laureaci Konkursu otrzymają dyplomy i nagrody w postaci rzeczowej.
2. Nagrody zostaną ufundowane przez Organizatora.
3. Nauczyciele, którzy przygotują uczniów do konkursu otrzymają podziękowania.
4. Decyzje dotyczące nagród są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

Postanowienia końcowe

1. Przekazując pracę na Konkurs, autor zgadza się na ekspozycję pracy podczas posiedzenia Komisji Konkursowej oraz na opublikowanie zwycięskiej pracy na stronach internetowych szkoły i profilu na Facebooku.
2. Wszystkie prace zgłoszone do konkursu pozostają własnością Organizatora, który zastrzega sobie prawo do bezpłatnej ekspozycji.
3. Prace przesłane do konkursu nie będą zwracane.
4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym Regulaminie.
5. Sprawy nieujęte w Regulaminie rozstrzyga Organizator.
6. Uczestnictwo w konkursie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.

Organizatorzy:

Katarzyna Kocot