Biblioteka szkolna zaprasza uczniów, grono pedagogiczne oraz pracowników administracji i obsługi do wzięcia udziału w IV Międzynarodowej edycji Ogólnopolskiej akcji pt. “Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
Celem akcji jest:

-promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
-integracja środowiska lokalnego;
-pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
-wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
-zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wypożyczyć książkę z biblioteki lub przynieść ją z domu, usiąść wygodnie na korytarzu lub innym wybranym przez siebie miejscu i czytać podczas przerw międzylekcyjnych w dniu 20 października, w piątek, czyli w dniu postaci z filmów i książek, gdy przebieramy się za wybraną postać fikcyjną.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji! Pobijmy rekord czytania na przerwie! Pokażmy, że czytanie jest źródłem inspiracji, wiedzy i zadowolenia!