Świetlica szkolna jest placówką wychowania pozalekcyjnego, której celem jest zapewnienie opieki uczniom, zwłaszcza edukacji wczesnoszkolnej, którzy muszą dłużej przebywać w szkole ze względu na czas pracy swoich rodziców, organizację dojazdu do szkoły lub inne okoliczności wymagające zapewnienia im opieki w szkole. Praca w świetlicy przebiega w oparciu o roczny plan pracy oraz ramowy plan pracy dnia. Plan pracy świetlicy szkolnej ,,Świetlica przyjazna rozwojowi, edukacji, zabawie” wynika z programu profilaktyczno- wychowawczego szkoły. Cykle tematyczne obejmujące dany tydzień uwzględniają zajęcia dydaktyczne, wychowawcze, czytelnicze, plastyczno- techniczne, ruchowe, umuzykalniające.

Główne zadania świetlicy realizowane w ciągu całego roku szkolnego to :

• Organizowanie racjonalnego i bezpiecznego pobytu ucznia w szkole.
  • Kształtowanie pozytywnych postaw wychowanków.
  • Wzmacnianie wychowanków w rozwoju intelektualnym.
  • Budzenie i rozwijanie zainteresowań poprzez organizację rożnych

form zajęć.

• Kształtowanie postawy szacunku do kultury, tradycji, obyczajów i wartości narodowych.
  • Wspomaganie rozwoju talentów i zdolności.
  • Organizowanie uczniom pomocy w nauce, tworzenie im warunków do nauki własnej.
  • Współpraca z rodzicami dzieci, nauczycielami i wychowawcami klas oraz ze środowiskiem szkolnym.

W świetlicy szkolnej realizowane są ogólnopolskie projekty edukacyjne:

-Ciekawskie pierwszaki. Jak poznać świat w klasie?

-Mali odkrywcy. Jak zapisać się w historii świata?

W I półroczu wdrażano uczniów do przestrzegania regulaminu świetlicy i ujętych w nim zasad. Dzieci wykonały wiele prac plastycznych i gazetek tematycznych.
Duży nacisk kładziony był, także na integrowanie grupy.

Wychowankowie świetlicy pod opieką wychowawców przygotowywali się do udziału w konkursach. Serdecznie dziękujemy rodzicom za okazaną życzliwość i zaufanie. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją podsumowującą pracę świetlicy w I semestrze roku szkolnego 2022/2023.