W miniony piątek nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Na tę okoliczność pani Ania przygotowała odpowiednie dekoracje sali, śmieszne i pouczające zabawy, konkursy oraz wróżby.
Wszystkie dzieci były bardzo ciekawe tego, co je spotka w przyszłości. Poznały tradycje ludowe i wróżby andrzejkowe przekazywane z pokolenia na pokolenie. Spotkanie rozpoczęło się krótkim wprowadzeniem, podczas którego dzieciom została przypomniana legenda o wróżbach. Kręciliśmy czarodziejską butelką, losowaliśmy wróżby z magicznego kapelusza oraz rozwiązywaliśmy zaczarowane zadania. Podpatrywanie przyszłości zakończyło się wspólną zabawą przy muzyce i śpiewaniem znanych piosenek. Na koniec dnia wyczarowaliśmy kolorowy sztuczny śnieg, który każdy przedszkolak mógł zabrać ze sobą do domu.