Klasa 5b przystąpiła w bieżącym roku szkolnym do międzynarodowego projektu o nazwie „The Flat Stanley Project”. Tytułowy Stanley jest bohaterem książek dla dzieci autorstwa Jeffa Browna. Na skutek nieszczęśliwego wypadku stał się płaski i teraz podróżuje po świecie w kopercie, a opiekują się nim uczniowie z różnych krajów.

Nasi uczniowie nawiązali kontakt z rówieśnikami z USA, Kanady, Francji oraz Turcji. Następnie napisali listy, w których przedstawili się, opowiedzieli o swoich zainteresowaniach i o naszej szkole, zakupili pocztówki przedstawiające nasz piękny Lublin oraz przygotowali swoje własne postaci płaskiego Stanleya, które już ruszyły w świat.

Mamy nadzieję, że nasze listy dotrą bezpiecznie do ich adresatów, i że wkrótce otrzymamy na nie odpowiedź.

O dalszej realizacji projektu będziemy informować Państwa na bieżąco.