Szkoła Podstawowa nr 10 im. H. Sienkiewicza
81 74 72 846
  • Szkoła Podstawowa nr 10 w Lublinie

31.05. 2023 roku, tego dnia uśmiech nie schodził z dziecięcych twarzy. Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 10 im. Henryka Sienkiewicza, był długo oczekiwanym spotkaniem, a przede wszystkim zabawą i  integracją. Szkolne Koło Wolontariatu pomogło przygotować teren szkoły do zabawy.

Na uczniów Dziesiątki czekało moc atrakcji. Wspólne zabawy, taniec, kino na Sali gimnastycznej, balonowy zawrót głowy, malowanie twarzy, tatuaże, kostka Rubika, loteria fantowa w holu głównym szkoły, czy kwiatowa foto-budka.

Na terenie boiska uczniowie mogli zmierzyć się z konkurencjami sportowymi przygotowanymi przez nauczycieli. Zawody składały się z wielu wyzwań, m.in. bieg przez przeszkody, wyścig z piłeczką na łyżce, zakładanie obręczy na pachołki, wszystkie zabawy odbywały się na bazie wyścigów rzędów. Konkurencje były bardzo interesujące i ciekawe.

Dzieci, które czekały na swoją kolej w zawodach mogły odpocząć na kocach, organizując sobie piknik lub spędzić czas na zabawach z animatorkami, puszczając bańki mydlane, „łowiąc rybki”, lub bawiąc się przy muzyce.

 Zaproszeni koszykarze z Lublinianki Basketball uświetnili nasz festyn pokazem swoich umiejętności, a także uczyli młodsze dzieci rzutów do kosza.

Strażacy z OSP w Turce zachwycili naszych uczniów warsztatami, dzieci mogły usiąść w wozie strażackim, przymierzyć stroje strażaków, oraz wysłuchać ciekawostek nt. pracy strażaka.

Równocześnie na Sali gimnastycznej odbył się MAM TALENT, podczas którego uczniowie KLAS 4-8, mogli zaprezentować swoje zainteresowania, umiejętności i pasje. Prezentacja miała na celu rozwijanie kreatywności uczniów, promowanie i odkrywanie nowych talentów, popularyzację działań artystycznych. Mimo towarzyszącej tremy, wszyscy spisali się wspaniale prezentując przed publicznością wyjątkowy talent, niezwykłe hobby, ciekawe pasje. Wszystkim uczniom gratulujemy i dziękujemy za udział w imprezie.

Na medal spisali się również rodzice - Rada Rodziców, z inicjatywy której zorganizowany był Dzień Dziecka w naszej szkole.

Dla wszystkich dzieci został przygotowany słodki poczęstunek oraz popcorn !

Patrząc na reakcje oraz zaangażowanie wszystkich dzieci podczas gry możemy z pełną stanowczością stwierdzić, że był to bardzo udany i niezwykły dzień.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z tego dnia, więcej zdjęć na naszym https://www.facebook.com/SP10Lublin i w folderze, link poniżej: https://photos.app.goo.gl/zw1oqhUboJ5fydNy9